Hovednr.

+45 5137 0899

info@optimate.dk


Helpdesk

+45 2929 2598

helpdesk@optimate.dk

John Jeppesen

John Jeppesen

+45 5137 0810

john@optimate.dk
Uwe Jensen

Uwe Jensen

+45 5137 0864

uwe@optimate.dk
Bruno Max Sørensen

Bruno Max Sørensen

+45 5137 0884

bruno@optimate.dk
Michael Klahsen

Michael Klahsen

+45 2929 2713

mik@optimate.dk
Brian Gustavussen

Brian Gustavussen

+45 5137 0121

brian@optimate.dk
Hans Rossen

Hans Rossen

+45 5137 0026

hans@optimate.dk
Thomas Strand

Thomas Strand

+45 5137 0390

thomas.strand@optimate.dk
Vis alle medarbejdere

Optimate

Samsøvej 33
8382 Hinnerup

Niels Jernes Vej 10
9220 Aalborg Ø

Nyvang 16. 2
5500 Middelfart

CVR-nr.:27715060

Bankoplysninger:
Nordea
Reg.nr.: 1935
Konto nr.: 0724658709

EAN nr.: 5790002242076
IBAN nr.: DK6320000724658709
s.w.i.f.t.: NEDADKKK

Agilt samarbejde gør forskellen

Et AX-hus med kompetencerne på rette sted.

AX-Business Intelligence

AX-BI

Support af jeres drift

Driftssupport

Vi har styrken til at være jeres Dynamics AX partner

Kompetencer

Kompetencer

Løsninger til alle brancher

Optimates kompetencer udgør et matrix af erfaring, drift, udvikling og opgradering af viden.

AX moduler

AX moduler

UDVID DINE MULIGHEDER I AX

Få AX moduler til jeres system, udviklet ud fra behov og potentialer vi har fra mange års fordybelse i AX.

AGIL PROJEKTMETODE

AGIL PROJEKTMETODE

VI TILPASSER OS OPGAVEN

Vores samarbejdsmodel har fokus på kvalitet og fremdrift og reducerer tilretninger. For os er det succes.


Agilt AX-hus

Vi har viljen til at være på vores kunders side og arbejde agilt ud fra det perspektiv.

Det betyder, at vi programmerer og udvikler ud fra jeres behov og justerer konsekvent retningen når det kræves.

Vi handler ud fra situationen, i stedet for at basere os på forudbestemte planer, lange strategimodeller og gennemprojekterede forløb.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Hold dig opdateret omkring den nyeste udvikling i Microsoft Dynamics AX